Vernieuwing applicatie voor iWlz-berichtenverkeer
Van 18 tot en met 21 mei 2023 vernieuwen wij de applicatie waarmee het iWlz-berichtenverkeer wordt uitgevoerd. Wat dit voor u als zorgaanbieder betekent, leest u in dit bericht.
25 april 2023
Verwerking berichten
Op 17 mei bouwen wij de verwerking van berichten af. Dat betekent dat het berichtenverkeer om 12.00 uur die dag wordt gestopt. Daarna ontvangt u van ons alleen nog retourberichten. Berichten die u vanaf 17 mei na 12.00 uur aanlevert, worden pas op 22 mei 2023 verwerkt. U kunt wel berichten via VECOZO aanleveren tijdens het weekend.
Notitieverkeer
Vanaf 17 mei 12.00 uur tot en met 21 mei 2023 ontvangen wij uw notities niet meer. Deze notities zullen ook niet later worden verwerkt omdat ze simpelweg niet bij ons aankomen tijdens dat weekend. Vanaf 22 mei 2023 kunt u ons weer notities sturen op de manier die u gewend was.
Ketenpartners geïnformeerd
Onze belangrijkste ketenpartners (collega zorgkantoren, CAK, SVB, CIZ) zijn inmiddels middels een schrijven op de hoogte gebracht van bovenstaande.
Telefonische bereikbaarheid
Vanaf 17 mei 16:00 uur tot en met 19 mei 2023 zijn de afdelingen Zorgadvies en de Helpdesk iWlz telefonisch niet bereikbaar. Vanaf 22 mei kunt u vanaf 09:00 uur weer telefonisch contact met ons opnemen.